B2B/B2C klient

3market.cz

B2B/B2C případová studie

Vhodným zacílením a průběžnou optimalizací výkonnostních kanálů jsme společnosti Arango mezi lety 2020 a 2022 navýšili obrat z placené reklamy o 470 %. Ve stejném období jsme více než 3krát snížili poměr nákladů na marketing k vytvořenému obratu. Online kampaně pro klienta dlouhodobě zajišťujeme v Česku, Polsku a na Slovensku.

Společnost Arango s.r.o. se od 90. let věnuje maloobchodnímu i velkoobchodnímu prodeji ochranných pomůcek, lepidel a lepících pásek, pomůcek pro broušení či řezání a dalšího podobného sortimentu. Vedle e-shopu 3market.cz provozuje vlastní prodejnu v Ořechu u Prahy. Podniká v Česku i blízkém zahraničí.

  < 8 %
  PNO
case study


Výchozí situace

Na konci roku 2020 se nám ozval jednatel společnosti Arango, pan Tomáš Svitek, s jednoduchým zadáním: navýšit zisk e-shopu 3market.cz pomocí výkonnostního marketingu.

Úvodní audit ukázal, že je na českém trhu reálné dosáhnout až trojnásobného obratu při zachování vstupních nákladů.

Naše řešení

Po podrobnější analýze jsme k propagaci zvolili jak PPC reklamu (ve vyhledávačích Google a Seznam), tak zbožové srovnávače (platformy Heureka a Zboží.cz).

Kromě vytvoření nových kampaní jsme optimalizovali také reklamy, které klient historicky využíval, nepřinášely mu ale potřebný obrat. V úpravě kampaní směrem k vyšší ziskovosti jsme průběžně pokračovali a postupně jsme dosáhli stanovených čísel – a nakonec je překonali.

Výsledky spolupráce

Za 2 roky spolupráce jsme poměr nákladů k obratu z výkonnostních reklam snížili z 19 % na dnešních 5,7 %. Co to znamená? Zatímco ještě v roce 2020 každá investovaná koruna klientovi přinesla zpět něco málo přes 5 Kč, v současnosti je to téměř 17,5 koruny.

Funkční kampaně se odrazily také v nárůstu obratu z placené reklamy. Ten mezi koncem let 2020 a 2022 vzrostl téměř 5násobně.

Změna sledovaných parametrů mezi lety 2020 a 2022

70% snížení PNO 470% zvýšení obratu
z 19 procentních bodů na 5,7 % z placených kanálů

„Tým Online Makers dalece překonal naše očekávání. Jejich služby v oblasti PPC reklamy a zbožových srovnávačů využíváme vedle českého trhu i v Polsku a na Slovensku. Výsledkem naší spolupráce je výrazný nárůst ziskovosti našich kampaní. Doporučuji Online Makers všem, kdo hledají kompetentního a efektivního partnera pro svůj online marketing.”

Tomáš Svitek, jednatel Arango s.r.o.